BUY NOW, PAY LATER on all sweets, as well as all your favourite smelling products available on our sister site The Scent Lab

What is The Sweets Lab?

The Sweets Lab has been insprired by the same team behind The Scent Lab. We figured that we already have products that SMELL amazing, but what can we do to satisfy our customers sense of TASTE? Featuring only the best quality lollies, all packed to your exact specifications on-site in Geelong, VIC. And with over 950 BILLION (yes, billion) combinations already available, just in our 1kg range, our ever expanding range will keep you coming back for more.

Easter

  • Easter Mini Snackle Box - Premixed
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Easter Mini Snackle Box - Pick & Mix
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Easter Mini Snackle Box - Personalised
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Easter Snackle Box - Chocolate
    Regular price
    $40.00
    Sale price
    $40.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Easter Snackle Box - White Chocolate
    Regular price
    $40.00
    Sale price
    $40.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Easter Snackle Box - Gummy Lollies
    Regular price
    $40.00
    Sale price
    $40.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

PICK & MIX VARIETIES

  • 500g Pick & Mix
    Regular price
    $14.99
    Sale price
    $14.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 1kg Pick & Mix
    Regular price
    $24.99
    Sale price
    $24.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 2kg Lolly Jar - Pick & Mix
    Regular price
    $44.99
    Sale price
    $44.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Personalised 2kg Lolly Jar - Pick & Mix
    Regular price
    $49.99
    Sale price
    $49.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 2kg Pick & Mix Pouch
    Regular price
    $39.99
    Sale price
    $39.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 1kg Pick & Mix - Gluten Free
    Regular price
    $24.99
    Sale price
    $24.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 2kg Pick & Mix - GLUTEN FREE
    Regular price
    $39.99
    Sale price
    $39.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Snackle Box - Personalised
    Regular price
    $45.00
    Sale price
    $45.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 2kg Lolly Jar - Pick & Mix GLUTEN FREE
    Regular price
    $45.00
    Sale price
    $45.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Premixed VariEties & LIMITED EDITIONS

  • Chocolate Caramel Popcorn - Limited Edition - 500g
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 1kg Premixed Lollies - SPECIAL BUY
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    $20.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 1kg White Choc Mix Lollies - SPECIAL BUY
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    $20.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 1kg Sugared Gummy Mix Lollies - SPECIAL BUY
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    $20.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 1kg Gummy Mix Lollies - SPECIAL BUY
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    $20.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chocolate Mint Leaves - Limited Edition - 500g
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

OUR FAMOUS SNACKLE BOXES

  • Gummy Snackle Box
    Regular price
    $40.00
    Sale price
    $40.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Snackle Box
    Regular price
    $40.00
    Sale price
    $40.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Snackle Box - Personalised
    Regular price
    $45.00
    Sale price
    $45.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mini Snackle Box - Premixed
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mini Snackle Box - Pick & Mix
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mini Snackle Box - Personalised
    Regular price
    $17.50
    Sale price
    $17.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Missed out on Fantales? Try our Chocolate mates!

I want to try these delicious treats!

Lolly Listing + bulk buy

  • Big Boss Caramel Sticks - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black Cats - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Blue Hearts - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Butterflies - Bulk Buy & lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Butterscotch - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Candy Corn - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Caramel Buds - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Caramel Toffees - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chicken Feet - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Almonds - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Babies - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Buds - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Clunkers - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Coconut Rough - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Eclairs - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Honeycomb - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Jewels - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Licorice Bullets - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Malt Balls - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Mates - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Peanut Brittle - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Peanut Clusters - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Peanuts - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Raspberry Balls - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Choc Raspberry Bullets - Bulk Buy & Lolly Info
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

ADD-ON ITEMS INCLUDING AMERICAN VARIETIES

  • Hershey's Milk Chocolate Bar - 43g
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Everlasting Gobstoppers - 50g
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Double Dip - 19g
    Regular price
    $0.60
    Sale price
    $0.60
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gob Licker - 60ml
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Swizzles Love Hearts - 39g
    Regular price
    $1.50
    Sale price
    $1.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Zappo - Grape
    Regular price
    $0.80
    Sale price
    $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Zappo - Tutti Frutti
    Regular price
    $0.80
    Sale price
    $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Zappo - Strawberry
    Regular price
    $0.80
    Sale price
    $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Zappo - Bubblegum
    Regular price
    $0.80
    Sale price
    $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Zappo - Cola
    Regular price
    $0.80
    Sale price
    $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Zappo - Raspberry
    Regular price
    $0.80
    Sale price
    $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Zappo - Watermelon
    Regular price
    $0.80
    Sale price
    $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mega Sour Slime - Random Flavour
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pop Rocks - Cola
    Regular price
    $1.00
    Sale price
    $1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pop Rocks - Strawberry
    Regular price
    $1.00
    Sale price
    $1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Have you visited The Scent Lab yet?

Visit The Scent Lab website
  • Licorice allsorts

  • Skittles

  • Sherbet bombs

  • Gummy bears

  • Blueberry clouds

Licorice allsorts

Skittles

Sherbet bombs

Gummy bears

Blueberry clouds